alttext

Melek Girmez Şehir

Erdem Günay

Bu kitapta anlatılanlar Ferhat ile Şirin’in yaşadığı aşk değildir; bunun efsane olmasını sağlayan kötülerin hikâyesidir.
Okuduğunuzda farkına varacaksınız; özel olanın iyi değil, kötü olduğunun… Klasiktir; iyi fakir ve zayıf; kötü ise güçlüdür, zengindir. İyi sevgilisine kavuşmak ister ama kötü buna izin vermez. Nihayetinde kötü, yenik düşer ve iyi, muhteşem bir final ile sevgilisine kavuşur; çektikleri zorluklar karşısında kenetlenir, kıymet bilir, müthiş bir mutluluk ile senede bir çocuk yaparak yaşar giderlerdi.
Peki ya kötü olmasaydı? Bu muhteşem aşkın bir anlamı kalır mıydı? Hiçbir zorlukla karşılaşmadan evlenirler; otuz yıl sonra iyi adam antropoz, iyi kadın menopoz olur. Aşklarında heyecan kalmaz; monoton, mutsuz ve yaşlı geberir giderlerdi. Belki de boşanırlardı. Haliyle iyi kadın çalışmadığı için iyi adamdan aldığı nafaka ile kokonalık yaparken, iyi adam ise nafaka sonrası maaşından kalan para ile barlarda takılarak genç kızları yatağa atmaya çalışan bir kırklı yaş abazasına dönüşürdü.
Kötünün kıymetini bilelim; onu ezelim, aşağılayalım ama asla öldürmeyelim. Çünkü, o olduğu sürece iyi var olacak…

Satın Al

Bilgiler

Kitap Adı Melek Girmez Şehir
Yazar Erdem Günay
Kategori Roman, Türk Edebiyatı
Dil Türkçe
Yayın Tarihi 23 Mart 2016
ISBN 6055225292
Baskı Sayısı 1. Baskı
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 21 cm
2017-01-17T22:26:40+00:00